SEO saytini reklama qilish uchun qaysi xostingni tanlash kerak
To'g'ri SEO targ'iboti saytni asosiy so'rovlar uchun yuqori darajaga olib chiqishga va ko'proq mijozlarni jalb qilishga yordam beradi. Va bu ko'proq daromad degani. Zero Limit Web ma’lumotlariga ko‘ra, Google’ning birinchi sahifasida 1 dan 5 gacha bo‘lgan kliklarning 67,6 foizi 67,6 foizni, 6 dan 10 gacha bo‘lgan kliklarning atigi 3,73 foizini oladi. Loyihaning qidiruv natijalaridagi o'rni ko'plab omillarga bog'liq: sahifaning dolzarbligi, xatti-harakatlar omillari, saytdan iqtibos, hosting sozlamalari va hokazo.Maqolada SEO veb-saytini reklama qilish samaradorligini oshirish uchun hosting tanlashda nimalarga e'tibor berish kerakligi aytilgan.
Saytingizni pullik hostingga joylashtiring
Sayt bepul va pullik hostingga joylashtirilishi mumkin. Biroq, siz pulni tejashingiz kerak emas, chunki bepul hostingning yagona ortiqcha - bu narx. Siz yomon ishlash va qo'llab-quvvatlash etishmasligi bilan hosting olasiz. Bunday serverlardan biri veb-saytlari bo'lgan ko'plab mijozlarni qabul qiladi. Shuning uchun ularning loyihalari ayniqsa xavflidir: ular saytingizga viruslar, hujumlar, qidiruv spamlari bilan ta'sir qilishi mumkin. Bundan tashqari, bepul xosting saytingizning saqlanishi uchun hech qanday kafolat bermaydi. Muvaffaqiyatsiz bo'lsa yoki pulli rejaga majburiy o'tkazilsa, barcha fayllar va ma'lumotlar provayderga tegishli bo'ladi: siz ularni olib, saytni boshqa hostingda joylashtira olmaysiz.
Ishonchli va tezkor hostingni tanlang
Xosting provayderi ishonchli bo'lishi muhim. Uning serverlari yuqori ish vaqtiga ega bo'lishi va DDoS hujumlari va viruslardan himoyalangan bo'lishi kerak. Ish vaqti - bu onlayn loyihalarning uzilishlarsiz uzluksiz ishlash vaqti. Ko'rsatkich 100% ga qanchalik yaqin bo'lsa, hosting shunchalik barqaror ishlaydi. 100% dan ish vaqti deyarli hech qachon sodir bo'lmaydi, chunki fors-major holatlari hosting uchun ham, saytingiz uchun ham mumkin. Tez-tez server nosozliklari sayt sahifalarini indekslashga ta'sir qiladi: nafaqat foydalanuvchilar, balki qidiruv robotlari ham saytga kira olmaydi. Agar u bir muncha vaqt mavjud bo'lmasa, tizimlar uni ma'lumotlar bazasidan olib tashlaydi. Tezlikka ham e'tibor bering. Bu tashrif buyuruvchilarning saytni ko'rish tezligiga ta'sir qiladi va bu qidiruv natijalaridagi reytingga ta'sir qiladi. Ajoyib tezlik zamonaviy apparat, dasturiy ta'minot va ishlatiladigan CMS uchun optimallashtirish bilan ta'minlanadi. Tezlik haqida ko'proq ma'lumotni "Saytning ishlashiga nima ta'sir qiladi: hosting tezligi va sig'imi haqida" maqolasida bilib oling. E'tibor bering, hatto pullik umumiy hosting tariflarida ham bitta serverdagi mijozlar ta'siriga tushib qolish ehtimoli bor. Misol uchun, kimdir yukdan oshib ketishi mumkin. Shu sababli, boshqa saytlarning tezligini pasaytirish mumkin. Kattaroq xavfsizlik uchun virtual yoki ajratilgan serverning tariflarini tanlang - mijoz faqat ular uchun taqdim etilgan serverdan foydalanadi.
SSL sertifikatidan foydalaning
Qidiruv mexanizmlari xavfsiz saytlarga ishonadi, shuning uchun tegishli SSL sertifikatiga ega bo'lish shart. Bu foydalanuvchi va sayt o'rtasida ma'lumotlar almashinuvini ta'minlaydi. Bu xavfsiz, chunki u uzatilgan ma'lumotni shifrlash orqali amalga oshiriladi. Bepul va pullik SSL sertifikatlari mavjud. Bepuli kichik loyihalar uchun yaxshi. To'langan sertifikatlar kengaytirilgan funksionallik va mijozlarni qo'llab-quvvatlashga ega. To'langan sertifikatlar o'rtasidagi asosiy farq - bu kafolatlarning mavjudligi. Bepul Let's Encrypt sertifikatini sotib olayotganda sertifikat organi foydalanuvchi oldida hech qanday majburiyatga ega emas.
Yangi mehmonlarga tayyor bo'ling
Aksiyani ishga tushiryapsizmi va buyurtmalar ko'payishini kutyapsizmi? Reddockning maqolasida ko'plab tashrif buyuruvchilar oqimi sayt ishiga qanday ta'sir qilishini va onlayn-do'konni yopishdan qanday qochish kerakligini bilib oling. Aksiyani boshlash uchun 3 ta maslahat va foydali eslatma oling.

Партнерский материал от хостинга Reddock
Правильное SEO-продвижение помогает вывести сайт в топ по ключевым запросам и привести больше клиентов. А значит, получить больший доход. По данным Zero Limit Web, на первой странице Google с 1 по 5 место в выдаче получают 67,6% переходов, а с 6 по 10 — только 3,73%.
Место проекта в поисковой выдаче зависит от множества факторов: релевантности страницы, поведенческих факторов, цитируемости сайта, настроек хостинга и др. В статье рассказали, на что обратить внимание при выборе хостинга, чтобы увеличить эффективность SEO-продвижения сайта.
Размещайте сайт на платном хостинге
Сайт можно разместить на бесплатном и платном хостинге. Однако экономить не стоит, потому как единственный плюс бесплатного хостинга — стоимость. Вы получаете хостинг с низкими характеристиками и отсутствием поддержки. На одном таком сервере располагается большое количество клиентов с сайтами. Поэтому их проекты представляют особую опасность: они могут повлиять на ваш сайт вирусами, атаками, поисковым спамом. Также бесплатный хостинг не дает никаких гарантий на сохранение вашего сайта. В случае сбоя или принудительного перевода на платный тариф все файлы и данные будут принадлежать провайдеру: вы не сможете получить их и развернуть сайт на другом хостинге.Выбирайте надежный и быстрый хостинг
Важно, чтобы хостинг-провайдер был надежным. Его серверы должны обладать высоким аптаймом и быть защищенными от DDoS-атак и вирусов. Аптайм — это время непрерывной работы онлайн-проектов без простоев. Чем ближе показатель к 100%, тем стабильнее работает хостинг. Аптайм со 100% почти не встречается, так как возможны форс-мажоры и у хостинга, и у вашего сайта. Частые сбои в работе сервера влияют на индексацию страниц сайта: не только пользователи, но и поисковые роботы не могут зайти на сайт. Если он будет недоступен какое-то время, то системы удалят его из баз. Обратите внимание и на скорость. Она влияет на показатель отказов посетителей к просмотру сайта, а это — на ранжирование в поисковой выдаче. Отличную скорость обеспечивает современное «железо», программное обеспечение и оптимизация для используемой CMS. Подробнее о скорости узнайте в статье «Что влияет на работу сайта: о скорости и мощности хостинга». Отметим, что и на платных тарифах виртуального хостинга есть вероятность попасть под влияние клиентов на одном сервере. Например, кто-то может превысить нагрузку. Из-за этого возможно снижение скоростьи остальных сайтов. Для большей безопасности выбирайте тарифы виртуального или выделенного сервера — на них клиент один использует предоставленный сервер.Используйте SSL-сертификат
Поисковые системы доверяют безопасным сайтам, поэтому наличие действующего SSL-сертификата обязательно. Он защищает обмен данными между пользователем и сайтом. Это безопасно, поскольку происходит с помощью шифрования передаваемой информации. Бывают бесплатные и платные SSL-сертификаты. Бесплатный подойдет небольшим проектам. Платные сертификаты обладают расширенным функционалом и поддержкой клиентов. Главное отличие платных сертификатов — наличие гарантий. При приобретении бесплатного сертификата Let’s Encrypt центр сертификации не несет обязательств перед пользователем.Будьте готовы к новым посетителям
Запускаете продвижение и ожидаете рост заказов? Узнайте в статье Reddock, как большой поток посетителей влияет на работу сайта и как избежать отключения онлайн-магазина. Получите 3 совета и удобную памятку для старта акции.Дополнительно
Дополнительная вкладка, для размещения информации о статьях, доставке или любого другого важного контента. Поможет вам ответить на интересующие покупателя вопросы и развеять его сомнения в покупке. Используйте её по своему усмотрению.